Image

Biz Kimiz

Ben Ali Kurtuluş, 

1947 yılında Karadeniz’in incilerinden Sinop’ ta dünyaya gözlerimi açtım. Karadenizli olmamın vermiş olduğu deniz-doğa sevdası ve bunun yanında hobi amacıyla uğraş verdiğim akvaryum balıkları beni 1979 yılında Artemia yumurtasıyla (Brine Shrimp Eggs) tanışmama vesile oldu. Akvaryum balıklarıyla alakalı bir kitapta, Brine Shrimp Eggs olarak anılan bir canlıdan söz ediliyordu. Bu canlının, balık yavrularının beslenmesinde kullanıldığı ve bunun balıklar için çok önemli bir besin kaynağı olduğunu okudum. Artemia’ nın yaşam döngüsü beni çok etkiledi. Bunun neticesinde de Artemia beni, balık beslemeyi hobiden öteye, balık yetiştiriciliğine yönelmeme sebep oldu. Amerika’dan bir kutu Brine Shrimp Eggs sipariş verdim. Daha sonra araştırmalarım sonucunda Artemia hakkında daha fazla bilgiye ulaştım ve ilk Artemia eğitimim böyle oldu.  

1993 yılında Türkmenistan’da bulunduğum sırada özel bir firmanın bana ulaşması ile profesyonel olarak ar-ge çalışmalarına bu şirkette başladım. Avrupa’ da önemli bir üniversitede 1994-1998 yılları arasında Artemia üzerine özel bir eğitim aldım. 1993-2013 yılları arasında Sibirya, Kırım, Ukrayna, Moğolistan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Çin ve Türkiye’de bulunan tüm tuz göllerinde araştırma yaptım. Bu süreler içerisinde özellikle Artemia hasat dönemlerinde Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde çalışma fırsatı bulundum. Son olarak 2013’te Avusturalya’ ya gittim. Son durak olarak 2016 yılında Türkiye’ye gelerek 40 senedir topladığım bilgi birikimini özellikle ülkeme sonra dünya su ürünleri sektörüne kazandırmak için FIDES' i kurdum. Birlikte çalıştığım arkadaşlarım ile; Artemia ve yem konusunda bilimsel, teknolojik ve finansal gelişmeleri kullanarak, kalite ve doğruluk esasına dayalı, sürdürülebilir olmayı hedefleyen bir otorite olma yolunda ilerlemekteyiz.

Dünyada, Artemia' nın tek uzmanı olan ve uzun yıllar boyunca çalışma fırsatı bulduğum, engin bilgi ve tecrübelerinden faydalandığım çalışma arkadaşım Howard Wayne Newman’a teşekkürlerimi bir borç bilirim. Huzur içinde uyu sevgili arkadaşım.

ŞİRKETİMİZ 

FIDES, Artemia yumurtaları ve lavra yemleri konusunda profesyonel bir tedarikçi olup, İstanbul’da yer almaktadır ve Türkiye’nin en deneyimli su ürünleri şirketlerinden biridir. 2016 yılından itibaren temel amacımız, sektörün en kaliteli Artemia yumurtalarını (Brine Shrimp Eggs) garantili olarak sizlere sunabilmektir.

CEO'muz Ali Kurtuluş'un Artemia hakkında 40 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. En ileri teknolojileri kullanan deneyimli teknik uzmanlarımız ve dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan kaynaklarımız ile müşterilerimiz için en uygun çözümleri üretiyoruz. Kuluçkahanelerde ve yem üretiminde büyük veya küçük tüm projelere çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemekten gurur duyuyoruz. Profesyonellik, kalite ve değişmez güvenlik konusundaki referanslarımız, Türkiye'nin en zorlu projelerinden bazılarını üstlenmemizi sağlamıştır.

Türkiye'de faaliyet gösteren şirketimiz oluşturduğu güçlü organizasyon sayesinde, Avrupa, Kuzey ve Doğu Karadeniz, Hindistan, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Kazakistan ve Özbekistan gibi ülkelerin yanı sıra Amerika'ya da hizmet verebilmektedir.

Müşterilerimiz ile ilk görüşmeden ürün teslimine ve sonrasında operasyonel sürecin desteklenmesi sırasında katma değer oluşturmak temel görevimizdir. İster bir proje finansmanı ya da işletme hesabı için yaratıcı bir çözüm, ister yenilikçi ürün tasarımı veya hizmet destek anlaşması olsun, FIDES bunları sağlam bir iş modeli oluşturmak için en avantajlı şekilde sizlere sunmaktadır.

Güvenilir kalite ve rekabetçi fiyat politikamız sayesinde, tüm müşterilerimiz bizimle uzun vadeli bir işbirliği içerisindedir ve ürünleri geliştirmemize yardımcı olmak için kullanıcı geribildirimlerini bizlere iletirler. 

Web sitemizde görebileceğiniz ürünlerin yanı sıra, ihtiyacınıza özel olan ürünleri sağlamak için her zaman hizmetinizdeyiz. Sizlere en kaliteli Artemia yumurtalarını ve larva besinlerini profesyonel hizmetimiz ile sunabilmek için, bize bir şans vermenizi umuyoruz. Vakit kaybetmeden deneyin, bizimle kazanacaksınız.