Astaksantin

BIOALGO Red Alga Powder 

Yem için Haematococcus pluvialis

Astaksantin, parlak kırmızı renge sahip bir karotenoiddir. Fonksiyonel bir pigment olarak diğer karotenoidlerle karşılaştırıldığında hayvanlarda daha iyi emilim ve biriktirme kabiliyetine sahiptir. Haematococcus pluvialis, doğal astaksantinin konsantre bir ürünüdür. Astaksantin, değişmez bir yapıya ve güçlü biyolojik aktiviteye sahiptir. Doğada bulunan en güçlü antioksidandır, çeşitli fizyolojik fonksiyonlara sahiptir, hayvanların vücut renklerini, et renklerini ve hayatta kalma yeteneğini geliştirmektedir.

Güçlü bir antioksidan olan Haematococcus pluvialis astaksantin, hayvan vücudundaki serbest radikalleri etkili bir şekilde ortadan kaldırabilmektedir. Bağışıklığı ve aerobik metabolizmayı güçlendirebilmektedir.  Yüksek amonyak, hipoksi, virüs ve diğer hastalıklara karşı direnci artırmaya yardımcı olmaktadır. Canlı su ürünlerinin nakliyesi sırasında stresi azaltmaktadır. Aynı zamanda hayvan üremesini teşvik edebilir, yumurta-sperm kalitesini, döllenme oranını ve larva hayatta kalma oranını artırabilmektedir.

Su Ürünleri Yetiştiriciliği: Somon, gökkuşağı alabalığı, karides ve yengeç gibi suda yaşayan hayvanların et ve vücut rengini iyileştirmektedir. Doğal astaksantin, güçlü emilim ve biriktirme yeteneklerine sahiptir. Haematococcus pluvialis astaksantin, çevre dostu ve güvenlidir ayrıca yetiştirilen ürünlerin ticari değerlerini artırmaktadır.

Süs Balığı: Haematococcus pluvialis astaksantin, süs balıklarının deri pigmenti ile kolayca birleşerek renklendirmede kalıcı etki yaratır, renklerin parlak ve canlı olmasını sağlamaktadır.

Evcil Hayvan: Evcil hayvanların kan şekeri metabolizmasını, görme, işitme ve eklem sağlığını iyileştirmek, dışkı kokusunu azaltmak, vücut esnekliği, tüylerin parlaklığını ve esnekliğini artırmak için kullanılmaktadır.

Kümes Hayvanları: Kanatlı hayvan yumurta sarılarının rengini iyileştirir, kolesterol içeriğini azaltır, kanatlı hayvanların beslenmesini ve lezzetini arttırır ve kanatlı hayvan yumurtalarının raf ömrünün uzatılmasına yardımcı olmaktadır.

Kullanım talimatı ve diğer sorularınız için bize ulaşın.